DURDU GÜRDAL HAYVANCILIK AR-GE MERKEZİ (BÜYÜKBAŞ SÜT VE BESİ İŞLETMESİ)Büyükbaş süt ve besi işletmemiz, yeni yem çeşitlerinin araştırılması, hayvan bakım, besleme, sağlık, genel yönetim gibi konularda bilimsel çalışmalar eşliğinde, hayvancılığa yön vermek amacı ile kurucumuzun adını taşıyan ‘’ Durdu Gürdal Hayvancılık Araştırma ve Geliştirme Merkezi’’ olarak 2012 Yılında Kahramanmaraş’ta AB onay belgelerini hak ederek, hastalıktan ari bir işletme olarak kurulmuştur.

150.000 metrekare arazi üzerinde kurulmuş olan işletmemizde sağılır sığırlar, buzağılar, düveler ve besi danaları mevcuttur. Kendi işletmemizde kullanmış olduğumuz yonca, mısır silajı ve fiğ gibi kaba yem kaynaklarımızda işletmemiz tarafından üretilerek kullanılmaktadır.

Ar-ge merkezimizde, sektörde uzun yıllar tecrübeler edinmiş olan Ziraat Mühendisi ve Veteriner Hekim arkadaşlarımızın eşliğinde, fabrikamızda yaptığımız veya yeni geliştirdiğimiz yemlerimizi öncelikle çiftliğimizde deneyerek, süt ve besi performansları, hayvan sağlığı, besleme yöntemleri gibi konuların araştırmasını yaptıktan sonra üreticilerimizin kullanımına sunuyoruz. Çiftliğimizde bulunan süt sığırlarından toplam bakteri, somatik hücre ve aflatoksin miktarları ölçülerek, sütlerimizi AB standartlarına göre üretiyoruz.  Çiftliğimizde ağırlıklı olarak bulunan Holstein sığır ırklarının süt ve besi performansları ölçülerek, kaliteden ödün vermeden, geliştirilen yemler ile daha yüksek seviyelerde süt verimi ve sağlıklı hayvanlar elde edilmesini hedefliyoruz.


Copyright GÜRDAL YEM © 2024 | Tüm Hakları Saklıdır...